Kaspersky Forum_SRO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kaspersky Forum_SRO

Mnogo korisnih sadrzaja O Silkroad online i o samom Internet Klubu
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Hacking

Ići dole 
AutorPoruka
SRO FREAK
Admin
Admin
SRO FREAK


Broj poruka : 114
Godina : 43
Location : Hotan Palace
Datum upisa : 18.07.2007

Hacking Empty
PočaljiNaslov: Hacking   Hacking Icon_minitimeUto Avg 21, 2007 10:43 am

Svi ste sigurno culi kako je neko hackan na SRO kako su mu sve pokupili i takve stvari.
U 99,99% slucajeva kriv je onaj koji je hackan jer ili je previse vjerovao ljudima ili je skidao svasta sa neta.Ja cu vam opisati par nacina na koji to oni rade,ali ovo nije napisano da bi vi nekoga hackali ili slicno vec samo da naucite kako da se zastitite.

Ovako vecina ljudi je hackana zato sto je dala svoj ide i pw nekome kome je mislila da vjeruje i sve je bilo super 10-15-20 dana mozda i vise i kad zaboravite na to da ste nekom nekad dali ID i pw kad ste bili low lvl i bilo vam svejedno za Hack,ono dodjete jedan dan upalite sro kad vas char go i bez golda.Izgleda nevjerovatno ali desavalo se
Znaci ovo i nije hackovanje nego vasa nepaznja.

U drugom slucaju potrebno je malo vise znanja da vas tzv. hacker odradi,ako je hacker saznao vas id i mail PW mu i ne treba dovoljno je da samo da pogodi vase SECRET QUESTION,za ljude sa nasih prostora malo im je teze,zbog toga sto o nama nema puno informacija na netu dok ako uzmete nekog iz njemacke ili neke zapadne zemlje USA ili slicno vrlo brzo ako znate gdje da trazite cete pronaci sve sto vam treba,znaci ako je S.Q bilo birthplace vjerujte da ce vrlo malo vremena proci dok lik ne bude hackan ako je iz neke od poznatijih evro zemalja.A vi se sigurno pitate kako ce on saznati moj ID i email?
Pa ako ste nekad postovali sa pravim ID i Email na SRO forumu ili silkroad forums eto ga ne treba mu nista vise posto im je security ko Qurac.Znaci ne treba nikakvo hackersko znanje maltene vec samo malo poznavanja interneta i neki osnovnih stvari.

U trecem slucaju koji je opet malo tezi nego prethodni potreban vam je keylogger ili neki trojan koga posaljete zrtvi i koji ce podatke o ID i pw poslati na vasu mail adresu.Mozete ga enkriptovtati ili zakljucati pw pa ce ga antivirus teze detektovati pogotovu ako nije updateovan.A mozete da postavite link na neki forum koji se bavi tematikom SRO i vjerujte prije nego sto ga admin ukloni imacete 10-ak id i pw na vasem mailu a mozda i vise.Sve zavisi od azurnosti administratora foruma ili Web stranice.

U cetvrtom slucaju potrebno je da bas budete hacker odsnosno da znate malo vise o nekim stvarima sto se tice snifovanja i slicno.SRO kao i svaki saobracaj koji se odvija u LAN-u ili na netu salje odredjene podatke,ti podaci sadrze mnoge stvari o vama ako se znaju desifrovati.Vrlo brzo neko kroz jednostavan chat na SRO moze saznati vas IP,MAC adresu,opremu koju imate na charu(sjecate se ladder bota sa rev6 on je radio na slicnom principu ali uz malu doradu svasta se moze saznati Twisted Evil )
Znaci preko jednostavnog pm na SRO neko moze da sazna vas ID i PW zvuci nevjerovatno ali vjerujte da je to itekako moguce,u trenutku kada ste vi poslali nekom pm poslali ste mu zajedno sa tim odredjene podatke,jer tako sve to funkcionise uz odredjeno znanje i par alatki vrlo brzo ce imati vas id i pw i sve sto mu treba.
Drugi nacin je da vam sazna MAC adresu ili IP ako je statican odnosno ako se na mjenja
i onda vam fino snifuje sav saobracaj sazna kada ste se logovali na SRO pod kojima nickom i pw.on ne mora cak ni da gleda to citavo vrijeme nego samo podesi neki logger da snima sve sto se desava i pogleda logfile posle 5 dana i eto ga.

To je odprilike to sto se tice hackovanja postoji jos mnogo nacina ali ovo su neki osnovni.
Sto se zadnjeg 4 nacina tice njega se nemojte toliko plasiti jer ljudi koji to znaju da odrade vjerovatno nece gubiti vrijeme sa silkroadonline i vasim charom(mada se desavalo da sam nekoliko puta cuo slicnu stvar da je neko hackan preko chata )
Znaci nemojte id i pw davati nikom,update-ujte redovno antivirus,bilo bi pozeljno da imate i neki firewall i slicno.
Glavni krivac sto su ljudi hackovani je Gyamax jer vrlo malo vodi racuna o bezbjednosti igraca,jedina da je nazovemo zastita je Gameguard koji je lako zaobici za onog koji ima neko predznanje i iskustvo a on se i onako dize samo na pocetku igre i posle je neaktivan.
Pozz svima nadam se da sam vam pomogao

P.S Sve ovo sto sam napisao je da pomogne vasoj zastiti na SRO i ovo nemojte koristiti u druge svrhe,nemojte od mene traziti bilo koju vrstu pomoci da nekog hackam ili da vam pomognem da to uradite,prvo sto ne bih volio ja da se nadjem u slicno situaciji da mene neko odradi a drugo sto mi te stvari nisu vise intresantne,trece upad na neciji racunar je krivicno djelo pa moze se i zatvora zaglaviti(mozda ne kod nas ali u drugim zemljama moze)Svi postovi ili PM meni da pomognem u vezi hackanja ce biti ignorisani i izbrisani.Necu vam davati nikakve linkove za download programa za ove stvari ili slicno tako da se odmah ogradjujem od takvih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
https://kaspersky-klub.forumsr.com
 
Hacking
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kaspersky Forum_SRO :: Hacking kako se zastiti-
Skoči na: